Międzynarodowe Seminarium RoboScope® 2016 „Zagrożenia CBRN”

W dniach 24–25 maja 2016 r., odbyło się trzecie już Międzynarodowe Seminarium RoboScope®, zorganizowane przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Fundację „Sprzymierzeni z GROM”. Tematyka Seminarium dotyczyła zagrożeń CBRNE i możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii do ich rozpoznawania i neutralizacji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Obrony Narodowej, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Komendant Główny Policji, Komendant Główny Straży Granicznej, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Minister Rozwoju, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Podczas RoboScope® 2016 funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zagrożeniami bombowymi i CBRNE mogli poznać najnowsze technologie i trendy oraz wziąć udział w dyskusji nad praktycznymi rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo pracy w tego typu realizacjach.
RoboScope®2016 przeprowadzony został w formule sprawdzonej podczas poprzednich edycji Seminarium, która kładzie nacisk przede wszystkim na praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem robotów mobilnych. Zaprezentowano nowe konstrukcje robotyczne, a także akcesoria wspierające operacje CBRNE.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z imprezy

Start typing and press Enter to search

piap rmi Skip to content