Kolejne dostawy robotów PIAP GRYF® i TRM® dla Komendy Głównej Policji

14 i 15 grudnia 2016 r.  zrealizowane zostały kolejne dostawy robotów PIAP GRYF® (3 komplety) i TRM® (2 komplety) do Komendy Głównej Policji.

Roboty PIAP GRYF® wesprą pracę policyjnych pirotechników przy rozpoznaniu i neutralizacji ładunków niebezpiecznych. Dostarczone wraz z robotami wyposażenie dodatkowe umożliwi współpracę z urządzeniami rentgenowskimi, wyrzutnikami pirotechnicznymi i strzelbami. Roboty wyposażone są w zestaw akcesoriów automatycznie pobieranych z banku narzędzi, który zwiększa ich możliwości użytkowe. Na zestaw składają się: wybijak do szyb, nożyce do cięcia przewodów oraz nóż do przebijania opon.

Roboty TRM® z kolei wykorzystywane będą do rozpoznania i nasłuchu w terenie otwartym oraz w budynkach podczas operacji prowadzonych w trudno dostępnym i niebezpiecznym otoczeniu.

Dostarczone roboty TRM® wyposażone są w urządzenie do wyzwalania granatów hukowo-błyskowych i dymnych. Urządzenie to może być wykorzystywane podczas działań operacyjnych policji, m.in. do dezorientacji/odwrócenia uwagi przeciwnika.

Dzięki kamerze dzienno-nocnej oraz zainstalowanym oświetlaczom światła białego i podczerwieni robot TRM® może działać w różnych warunkach oświetlenia. Operator ma możliwość sterowania natężeniem światła emitowanego przez oświetlacze. Obraz i dźwięk przeprowadzanej operacji mogą być zapisywane na wewnętrznej karcie SD o pojemności do 32 GB. Istnieje możliwość jednoczesnego użycia trzech robotów TRM® sterowanych z jednego panelu sterowania.

Start typing and press Enter to search

Skip to content